Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Kas Ağrılarına Ne İyi Gelir

Kas Ağrılarına Ne İyi Gelir

Kas Ağrıları

kas-ağrılarına-ne-iyi-gelir

kas ağrılarına ne iyi gelir

Kas ağrılarına ne iyi gelir sorusundan önce kas ağrıları nedir neden olur sorusunun cevabını vermek kas ağrılarına ne iyi gelir sorusunun cevabının daha kalıcı olmasını sağlar.Kas ağrıları genelde herkes de görülebilir fakat bunlar uzun süreli değildir.Kas ağrıları kişinin kasları zorlayıcı hareketler yapması sonucunda oluşur.Yorgun kas birden çalışmaya başlarsa bunun sonucunda kas ağrıları oluşur.Kas ağrılarının en önemli nedeni ısınmadan zor bir hareketi yapmaktır.Kaslar uzun süre hareketsiz kaldığı için zayıflar ve bunun sonucunda ağır bir hareket sonucu kas ağrıları oluşur.Uzun zamandır yapılmayan ağır bir aktivitenin 24-72 arasında ortaya çıkan kas ağrılarına gecikmeli kas ağrıları denir.Geciken kas ağrılarının tam nedeni aydınlatılamamıştır fakat bunun hakkında bir çok görüş vardır.Peki ya bu kas ağrıları nasıl geçer yani bu kas ağrılarına ne iyi gelir işte cevapları;

Kas Ağrılarına Ne İyi Gelir

Kas ağrılarına ne iyi gelir sorusunu cevabının daha etkili olabilmesi için öncelikle kas ağrısının oluşum nedeni nedir bu soruya cevap vermek gerekiyor.Bu soruya cevap verdikten sonra bulunan çözüm en etkili çözümlerden olacaktır.

  • Kas ağrılarının oluşma nedenleri arasında en önemlilerinden bir tanesi hamlık yani uzun süre kasları çalıştıracak hareket yapmamak ve birden kasları zorlayacak hareketler yapmaktır.Bu nedenle kas ağrılarına ne iyi gelir sorusunun en iyi cevabı hamlıktan kurtulmaktır.
  • Ağır bir aktivite yapacaksanız bundan önce kesinlikle ısınma nefes alma egzersizlerini yapmalısınız.
  • Biberiye yağı kas ağrılarına iyi gelen yağlar arasında önemli bir yerdedir.Ağrının olduğu bölgeye badem yağı ile beraber masaj yaparak sürülmelidir.
  • Sıcak bir banyonun ardından ağrıyan bölgelere biberiye yağı gibi şeyler ile masaj yapmak ağrının daha çabuk geçmesini sağlar.
  • Nane ile papatya yağı da darbe almış ve ya ağrı olan bölgelere masaj eşliğinde sürülmelidir bu kas ağrılarına iyi gelir.
  • C vitamini bakımından ve de flavonoidler bakımından zengin yiyecekler hem kas ağrılarına hem de damarlara iyi gelen yiyeceklerdir.Bunlar turunçgiller,yabanmersini mürdüm eriği ve brokoli gibi yiyeceklerdir.
  • Acı kırmızı biber ısıtıcı özelliği ile ön plana çıkar.Bu özelliği ile kas ağrılarına iyi gelir.Acı kırmızı biberi hem tüketin hemde bir yağ ile karıştırarak ağrılı bölgeye sürün bu kasların rahatlamasını sağlar.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*