Son Haberler
Anasayfa / Genel / Kedinizle Seyahat Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kedinizle Seyahat Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Kedinizin sağlıklı olmasını destekleyecek unsurlardan biri de dışarıdan alacakları destektir. Aşı desteği de bu dış etkenlerden biridir. Kedinizi sahiplendikten sonra veterinere götürdüğünüzde veterineriniz ona bir karne çıkarır. Bu karne sayesin de yaşamı boyunca olduğu aşılar, geçirdiği hastalıklar kayıtlı hale gelir. 6 ayda bir ve 3 ayda bir yapılan aşılar vardır. İç parazit, dış parazit, kuduz bu aşılardan bazılarıdır.

Kedilerinizi dışarıya çıkarırken konforlu bir kedi taşıma çantası almanız kedilerinizin dışarı çıkmaktan korkmasını engellemeye yardımcı olacaktır. Kedi taşıması çeşitleri çok sayıdadır. Plastik, kumaş, deri gibi malzeme çeşitleri bulunmaktadır. Kedinizi sırtınızda, kolunuzda, elinizde ve birçok şekilde taşıyabilirsiniz. Önemli olan içinde konforlu olabileceği bir taşıma çantası çeşidi bulabilmektir. Dışı şeffaf olan, kedilerinizin dışarıyı izleyebildiği taşıma çantaları son zamanlarda revaçtadır.

Kedinizi taşırken önem olan sarsılmadan taşınmasıdır. Kendine büyük gelen, zemini sert kedi taşıma çantalarında kediler sarsılmaktadır. Size ne kadar yakın olursa kediniz o kadar huzurlu olacaktır. Bu huzur onun gezintiside önemli yer kaplar. Kediler şehirler arası seyahate de uygun hayvanlardır. Bu standartlarda da taşıma çantalarının önemi büyüktür.

Hava yollarının taşıma prosedürleri bellidir. Kedinizle seyahat ederken bu prosedürleri etraflıca araştırıp o şekilde taşıma çantası alışverişinizi tamamlamanız önerilir. Aksi takdirde son aşamadan havaalanında tatsız durumlar yaşanabilmektedir.

Bu aşamalardan sonra ise kedinizin yediği kuru mama önem teşkil etmektedir. Kedi maması alırken önem vermeniz gereken özelliklerden biri de üretim ve son tüketim tarihidir. Açık paket mama alımlarında bunu kontrolünü sağlayamazsınız o yüzden çok güvenilir bir yerden alışveriş yapmanız gereklidir. Paketli mamaların hepsinde paketin bir köşesinde bu tarihler yazar. Son tüketim tarihi geçmiş mamaları kedinize yedirmemeniz kedinizin sağlığı için iyi olacaktır.

Kedilerin özellikle sıcak havalarda tüy dökümü artar. Bu noktada tüy dökümünü engelleyici macunlar ve ek vitaminlerle bu tüy dökümü kontrol altına alınabilir. Tüy dökümünü önlemenin bir diğer yolu kaltieli bir tarakla kedilerinizi taramanız. Kaliteli bir kedi tarağı kedilerinizin dökülmeye yüz tutmuş tüylerini vücudundan alır dolayısıyla ile dökülmesini engeller. Bu kedilerinizin karnında oluşan tüy yumaklarını da engellemek için iyi bir çözümdür. Midesinde tüy yumağı olan kediler çoğunlukla bunu kusarak dışar çıkarır. Kedilerin aralıklarla kusması hasta olduğunun göstergesi değildir. Hatta bunu sağlamak için üretilmiş kedi çimleri de mevcuttur. Kedinizin sağlıklı olması için küçük gibi gözüken büyük şeyler vardır. Kedi çimi, vitaminler, kedilerinizi düzenli olarak taramanız önemlidir.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*