Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Kireçlenmeye Ne İyi Gelir

Kireçlenmeye Ne İyi Gelir

Kireçleme

kireçlenmeKireçlemeye ne iyi gelir sorusunun cevabının daha kalıcı olması için kireçlenme nedir kireçlenme neden olur bu gibi soruların cevabını verelim.Kireçleme toplumumuzda sıkça rastlanan rahatsızlıklardan biridir.Kemiklerimizin üzerinde kıkırdaklar vardır bunların görevi darbeden korumaktır.Kıkırdakların kaybolması ve kemiklerin birbirine binmesi sonucunda aşınma olur ve aşınma sonucu oluşan iltihaplanmalara kireçlenme denir.Kireçlenme kalıtsal yatkınlık,bazı genlerin olması gereken düzeyde çalışmaması,eklem yapısındaki bozukluklar,fazla kilolar nedeni ile eklemlerin zorlanmasına bağlı olarak yıpranmanın meydana gelmesi,eklemlere zarar verecek sporların yapılması,darbe alınması, gibi birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkar.Kireçlenme rahatsızlığı özellikle 45-50 yaş üzeri kişilerde,aşırı kilolu ve stresli olan kişilerde,sürekli aynı pozisyonda iş yapan kişilerde görülür.Peki ya bu kireçlenmeye ne iyi gelir?İşte cevapları;

Kireçlenmeye Ne İyi Gelir

 • Aşırı ve ani hareketler kaçının ve bunun yanında zorlayıcı hareketler yapmayın ve yavaş hareket edin.
 • Düzenli yürüyüşler yapılmalı ve çok zorlamamalıyız vücudu.
 • Küçük çaplı egzersizler yapılmalıdır.Egzersizler ani hareketler içermemelidir.
 • Kilo almaktan kaçınmalısınız ve de kilo vermelisiniz.
 • Omega-3 bakımından zengin olan yiyecekler kireçlemeye iyi gelir.Bu nedenle bu yiyeceklere ağırlık vererek beslenebilirsiniz.
 • Kuşburnu çekirdeğindeki madde kireçlemeye neden olan iltihaba iyi gelir ve bu yüzden düzenli olarak demlenip içilmesi gerekiyor.
 • Lahanayı doğrayın ve kaynayan suya atın.İyice eridikten sonra lahana yaprakların lapası kireçlenme olan bölgeler uygulanır.
 • Sarımsak,soğan,maydanoz ve tere gibi enfeksiyon önleyici besinleri tüketmekte fayda vardır.
 • Zencefil kireçlenmeye ne iyi gelir sorusuna karşı verilebilecek güzel cevaplardan bir tanesidir.Kireçlenme sorunu ile karşı karşıya olan kişi zencefil çayı içebilir.
 • Zerdeçal kireçlenmeye bağlı olarak ortaya çıkan ağrıyı azaltır.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

2 yorum

 1. tam aradıgım konu benimde dizlerim Kireçlenme yaptı dizlerimi bükmekte zorluk çekiyordum bu konuda anlatılanlar kesinlikle kireçlenmeyi önleyecegini ve kireçlenen dizleri düzeltecegin düşünüyorum

 2. Kirenclenmeye kaplıca suları özellikle iyi gelmekte bunuda tavsiye ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*