Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak Ağrısı

kulak_agrisiKulak ağrısına ne iyi gelir sorusundan önce kulak ağrısı nedir neden olur sorusunu cevaplayalım.Kulağımızın orta tarafında var olan östaki borusu tıkanır ve ağrıya sebebiyet verir.Genelde soğuk algınlığı ve grip nedenlerinden dolayı olur.Bu nedenlere yüksek ses havadaki yüksek basınç yada iltihaplarda eklenebilir.Ayrıca yanlış yapılan kulak temizliği kulakta ağrıya neden olabilir.Ve de çene,diş,kafa ağrılarının bir çoğu kulağa vurabilir.Peki ya bu Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir? İşte cevapları:

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

Sarımsak Kürü

Bildiğimiz gibi sarımsak antioksidan özelliği ile anılır buda iltihaplara iyi gelir.Bir iki parça sarımsağı alın ve iyice ezin çıkan suyu kulağınızda ağrıyan yere uygulayın bu iltihaba çok iyi gelecektir.

Sıcak Baskılar

Pamuk bir havluyu alın ütü ile ısıtın ve kulağınızın etrafına sarın ve böylece sıcak kompress yapmış olursunuz.Ve ya fön makinasını kulağınıza fazla yaklaştırmadan uzaktan tutun ve sıcak hava üfletin ama yüksek hızda olmasın.Bu da Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir sorusuna iyi bir cevaptır.

Zeytin Yağı

Zeytin yağı yöntemi çok yaygın bir Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir çözümüdür.Ilıktan biraz sıcak bir şekilde olan zeytin yağını kulağınıza uyguladığınız da etkisini göreceksiniz.

Sakız Çiğneyin

Tıkalı olan östaki borusu ağrı yapar eğer sakız çiğnerseniz östaki borusu tıkanıklığı açılır.Sakız çiğnemek kulak çevresindeki kasların çalışması ile östaki borusunun açılmasını sağlar.

Esneyin

Esnemek kulaktaki kasların hareket etmesini sağlar ve bu sayede östaki borusunun olduğu bölgedeki kaslar çalışır ve kulak ağrısına neden olan tıkanıklık geçer.

Kulak Temizliği

Kulakta yapılan yanlış temizlik kulak ağrısına neden olabilir bunun için kulağınıza peçete,kulak çöpü gibi şeyler sokmayın.

Kulak Damlası Kullanın

Kulağınızın ağrısı için sağdan soldan bulduğunuz kulak damlalarını kullanmayınız.Bunun yerine uzman bir hekime başvurun ve ondan kulağınız için bir kulak damlası isteyiniz.

Kulak ağrısının sebebi dişlerde ve ya çene gibi kulak bölgesine yakın yerlerdeki ağrılar nedeni ile ortaya çıkıyor olabilir.Bu nedenle bu tür ağrılardan kurtulmak kulak ağrısına ne iyi gelir sorusunun en iyi cevaplarından bir tanesidir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*