Son Haberler
Anasayfa / Zayıflama / Kilo Aldırır Mı / Makarna Kilo Aldırır mı?

Makarna Kilo Aldırır mı?

makarna-kilo-aldirir-miMakarna kilo aldırır mı sorusu hazırlanması açısından diğer yemeklere göre kolay olan ve lezzeti de zor yemekler gibi güzel olması nedeniyle birçok kişi tarafından soruluyor.

Birçok diyetisyenin yanı sıra ülkemizin en önemli ve ünlü diyetisyenleri tarafından makarnanın bilinenin aksine kilo aldırmadığını hatta kurallara uygun şekilde tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olduğunu vurgulamaktadır. Normal beslenme düzeni içerisinde makarnaya da yer vermek gerekmektedir. Uzmanlar makarna kilo aldırır mı sorusuna herkesin bildiği cevabın aksine makarna değil makarnaya katılan soslar kilo aldırır cevabını vermektedir. Makarna durum buğdayından yapılır buna bağlı olarak makarna içerisinde kompleks karbonhidrat barındırır. 100 gram kadar makarna yaklaşık olarak 350 kalori %10 protein, %70 kadarda karbonhidrat barındırır.

Makarnayı biraz kepek eklenerek beyaz undan imal edilmişini değil, tam buğday unundan üretilmiş makarnayı tercih etmek lazım çünkü %30 daha fazla posa ile %40 B vitamini içerir. Tam buğday unundan yapılmış makarnayı tercih ederek B vitamininin metabolizmayı daha fazla ve daha hızlı çalıştırmasını sağlayabilirsiniz. Makarna tüketirken napoliten soslu olarak yada bolognez soslu yapılmış makarna yerseniz fazladan %50 kalori almış olursunuz kremalı mantarlı soslu olarak tükettiğinizde ise %60 daha fazla kalori almış olursunuz bu nedenle makarna tüketmeyi bırakmak yerine sosu azalmış yada sossuz makarna tüketmek ve az miktarda yani ölçülü olarak tüketmeniz gerekmektedir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*