Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Mide Yanmasına Ne İyi Gelir

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir

Mide Yanması

mide-yanmasıMide yanmasına ne iyi gelir bunun cevabını bu sorun ile karşılaşınca oldukça merak ediyoruz.Mide yanması çok rahatsız edici rahatsızlıklardan bir tanesidir ve oldukça sorunludur.Mide yanması midemizde bulunan mide asidinin çeşitli yollarla  yemek borusuna sızması sonucu bir yanma oluşmasıdır.Mide yanması çoğunlukla yemek sonrasında olur bunun nedeni bazı yiyeceklere olan midenin tepkisidir.Bu nedenle mide yanmasına neden olan yiyeceği bularak bunun çözümünü daha etkili bir şekilde yapabilirsiniz.Mide yanması sindirilmesi zor yiyeceklerin tüketilmesi,yiyecekleri ağızda iyice öğütmeden yutmak,yemeklerde aşırı derecede baharat kullanmak,kızartmaları çok yemek,Yemek Borusu ile mide arasındaki bölgede bulunan kaslara çeşitli yiyeceklerin zayıflatması ve kronik rahatsızlıklar nedeni ile ortaya çıkabilir..Peki ya bu mide yanması neden olur?

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir

Süt:Mide yanmasına ne iyi gelir sorusunun en etkili cevaplarından bir tanesi süt içmektir.Çünkü süt yapısı sayesinde mide asidinin dengelenmesini sağlar bu sayede mide asitleri nedeniyle oluşan mide yanması sorunu ortaya çıkar.Mide yanması sorunundan 1-2 bardak süt içerek kurtulabilirsiniz.

süt ve süt ürünleri

Yürüyüş:Yemeklerden sonra uzanmayın eğer imkanınız varsa yemeklerden sonra biraz yürüyüş yapın.Yemeklerden sonra yapılan yürüyüşler sindirilmesi zor besinlerin tüketilmesi nedeni ile oluşan mide yanmasına ne iyi gelir sorusunun iyi bir cevabıdır.

yürüyüş-yapmak

Ağır Yemeklerden Kaçının:Eğer çok sık mide yanması ile karşı karşıya geliyorsanız ağır yemeklerden kaçının ve sebze yemeklerine ağırlık verin.Çünkü sindirilmesi zor besinler tüketmek mide asidinin yemek borusuna gitmesinin en önemli sebeplerinden biridir.

sindirimi-kolay-yiyecekler

Sakız:Sakız çiğneyin sakız tükürük salgısının artmasını sağlar ve bu sayede artan tükürük çeşitli nedenler ile yemek borusuna gelen mide asidinin uzaklaşmasını sağlar ve bu sayede mide yanmasına iyi gelir.

sakız çiğnemek

Meyve:Meyve tüketiminizi arttırın bunlar mide asidini minimum seviyede tutar .Asitli meyvelerden kaçının bunlar tam tersi etki yapabilir.

ayva

Elma ve lahananın suyunu sıkın karıştırıp için mide yanmasına iyi gelecektir.

lahana

Aşırı yağlı yiyecekler ve fazla baharattan kaçının.Çünkü mide asidinin oluşma nedenleri arasında en önemli nedenlerindendir aşırı yağlı ve baharatlı yiyecekler.

yağlı-yiyecekler

Uzmanlar mide asidine ne iyi gelir sorusuna sirke ile cevap veriyorlar.

sirke diş ağrısına iyi gelir

Ispanak haşlayın ve tüketin.Haslanmış ıspanak sindirilmesi kolay olması ve mide asitlerine iyi gelmesi nedeni ile önerilir.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*