Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Öksürüğe Ne İyi Gelir

Öksürüğe Ne İyi Gelir

Öksürük 

öksürüğe-ne-iyi-gelirÖksürüğe ne iyi gelir sorusundan önce öksürük nedir neden olur sorusunun cevabını verelim.Öksürük bazen çekilmez bir hal alabiliyor.Öksürük en çok rastlanan solunum rahatsızlıklarında bir tanesidir.Öksürük bir hastalık değildir fakat hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkabilir.Öksürük aslında bir reflekstir.Öksürük solunum yollarına toz kaçması,sıvı kaçması gibi solunum yollarına zarar verecek birçok sıkıntılı durumda ortaya çıkan vücudun bu sıkıntılara verdiği bir tepkidir.Öksürük solunum yollarına zarar verecek durumların uzaklaştırılmasını sağlar.Bu nedenle öksürmek gerekli bir şeydir.Öksürük solunum yollarına toz,sıvı,yabancı madde kaçması,sigara içmek,parfüm,boya kokusu gibi boğazda tahrişe neden olacak şeyler,yerel iltihaplar,astım,reflü,akciğer kanseri,anfizem,tüberküloz,psikolojik şeyler gibi birçok nedenle ortaya çıkabilir.Kronik öksürük yani uzun süren öksürüklerde bir uzmana başvurmak gerekir.Hava nedeniyle olan öksürüklerde temiz hava olan yerlere gidebilirsiniz ve ya bulunduğunuz ortamı havalandırabilirsiniz.Peki ya bu öksürüğe ne iyi gelir?İşte cevapları;

Öksürüğe Ne İyi Gelir?

1-)Bal öksürüğe ne iyi gelir sorusunda akla gelen en iyi cevaptır.Sıcak içecekler koyularak tüketilmesi daha etkili olur.Ayrıca bala toz zencefil eklenilerek elde edilen macun öksürüğe çok iyi gelir.

ballı içecekler

2-)Zencefil çayı da öksürüğe iyi gelen şeyler arasındadır.Zencefili demleyerek içerseniz öksürüğe çok iyi gelir.Ayrıca balada karıştırarak tüketebilirsiniz.

Zencefil

3-)Ada çayı boğazları yumuşatır.Ada çayı gribal enfeksiyon nedeniyle olan öksürüğe de iyi gelir.Boğazdaki tahrişi ortandan kaldırır ve göğsü yumuşatır bu sayede öksürüğe iyi gelir.

ada-çayı

4-)Bir tatlı kaşığı balın içine bir çay kaşığı karabiber atın ve yiyin bunun sonrasında süt için bu size çok iyi gelecektir.Genellikle alerjen nedenli olmayan öksürüklerde çok iyi gelir.

karabiber

5-)Nane çayı da öksürüğe ne iyi gelir sorusuna çok iyi bir cevaptır.

nane

6-)Grip olduğunuz zaman genellikle yakınız da ki insanlardan ıhlamur  iç iyi gelir cümlesini duymuşunuzdur.Ihlamur ve ayva yaprağı öksürüğe çok iyi gelir.

ıhlamur

 

7-)Kuru öksürüğe karaturp bal yöntemi çok iyi gelir.Bu yöntem şöyle yapılır:Bir adet karaturp,bal,bardak ve bir bıçağa ihtiyacımız var.Kara turpun başı ve altı biraz kesilir.Sonrasında turpun başı oyulur fakat delinmez.Sonrasında turpun oyuk yeri yukarıya gelecek şekilde bardağa oturtun.Oyuk yere bal koyun ve balın bardağa süzülmesini bekleyin.Sonrasında bardakta meydana gelen sıvıyı kuru öksürük için düzenli olarak kullanınız.Kuru öksürük hakkında yazdığımız kuru öksürüğe ne iyi gelir yazımızı okuyabilirsiniz.

kuru öksürüğe ne iyi gelir ne iyi gelir

kuru öksürüğe ne iyi gelir
ne iyi gelir

 

8-)İltihap nedeni ile oluşan öksürüğe ebegümeci çok iyi gelir.Ebegümeci kaynatılarak içilirse boğaz iltihabını söker ve bu sayede öksürüğe iyi gelir.

ebegümeci

9-)Kekik ile bal koyduğunuz suyu kaynatın ve için bu öksürüğe çok iyi gelecektir.

10-)Salep de öksürüğe iyi gelen içecekler arasındadır.Salep boğazı yumuşatır,ses tellerine iyi gelir.

11-)Su tüketiminizi arttırın boğazınız kuru kalmasın.

12-)Ihlamur ve ayva yaprağı kaynatıp içmek boğaz ağrısına iyi gelir.

13-)Bir kaşık dut pekmezi içerisine biraz karabiber atınız ve öksürüğünüz geçene kadar günde bir kez tüketiniz.

14-)Ballı kahvede uzmanlar tarafından öksürüğe ne iyi gelir sorusuna cevap olarak veriliyor.

 

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

2 yorum

  1. Başlığı gördüğümde daha aklıma ilk gelen bal oldu. Öksürük başlayınca bir çay veya tatlı kaşığı bal yeterlidir çoğu zaman. Ayrıca zencefil, adaçayı, melisa ve tarçın da ikinci sırada bulunması gerekenler…

  2. Bal karabiber karışımı yapardık hep demek ki böyle karışımlar da varmış. Dikkat etmek lazım yoksa başa bela oluyor bu öksürük.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*