Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Omuz Ağrısına Ne İyi Gelir

Omuz Ağrısına Ne İyi Gelir

Omuz Ağrısı

omuz ağrısına ne iyi gelirOmuz ağrısına ne iyi gelir sorusundan önce omuz ağrısı nedir omuz ağrısı neden olur bu soruların cevabını vermek gerekiyor.Omuz ağrısı çeşitli nedenlerle omuz bölgesinde oluşan sızlamalar,ağrılara denir.Omuz ağrısı toplumumuzda çok görülen ağrı türleri arasındadır.Omuz gündelik yaşamda yaptığımız birçok işin içinde olan bir vücut parçasıdır.Omuz ağrısı kolumuzun havaya kalkmasında görev alan ve kiriş olarak adlandırılan yapının omuz kemikleri ortasında ezilerek zarar görmesi,kasları zedeleyecek zor hareketler yapmak,omuza alınan darbeler,omuz kırıkları,uyuma esnasındaki pozisyonun omuzları zorlayacak şekilde olması,omuzlarda çıkıkların meydana gelmesi,omuzlarda bursit rahatsızlığının meydana gelmesi,omuzlardaki kasların gücünün azalması,tendonların yırtılması ile ortaya çıkan tendinit,artrit rahatsızlığı,omuzlarda kireçleme olması,omuzların kapasitesinin daha yukarısında omuzlara yüklenme ile oluşan omuz genişlemesi ve sabahları soğuk bir ortamdan uyanarak güne başlamak gibi birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabiliyor.Peki ya bu omuz ağrısına ne iyi gelir ?

Omuz Ağrısına Ne İyi Gelir

Omuz ağrısına ne iyi gelir sorusundan önce kişi neden bende omuz ağrısı var sorusunun cevabını bulması gerekiyor çünkü birçok kaynakta omuz ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı olabilir fakat farklı nedenlerle olan omuz ağrılarına faklı çözümler olur.Bunun için omuz ağrısının nedeninin en iyi öğrenebileceğiniz kişi olan doktora başvurmanızı öneriyoruz ve cevaplarımıza geçiyoruz.

 • İşiniz gereği ve ya alışkanlığınız gereği bilgisayar gibi şeylerle masa başında saatlerce aynı pozisyonda oturmak kaydıyla oturuyorsanız omuz ağrılarınızın oluşmasının nedeni bu olabilir bunun için uzun süreli olarak bu pozisyonda durmamalısınız ve arada kalkarak vücudunuzu germe hareketleri ve ya bir yere geçerek biraz uzanabilirsiniz.Ayrıca kişi masa başında oturuyorken bilgisayarın monitörü ile kafasının hizası tam olarak karşı karşıya olmalıdır bu sayede kişi dik oturur.
 • Sabah kalkınca oluşan omuz ağrısı genellikle odanın soğuk olması nedeni ile oluşuyor.Bu durumu ortadan kaldırmak omuz ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını verir.
 • Yanlış yapılan spor gibi aktiviteler omuz ağrısına neden olabilir bunun için kişi yaptığı sporu vücuduna zarar verecek şekilde yapmadığından emin olmalıdır.
 • Omuz çıkıklarında kişi çok dikkatli olmalıdır çünkü omuz çıkıkları cerrahi müdahale gerektirir.Bunun içinde omuz çıkığı varsa bir uzmana başvurmanız çok önemlidir.
 • Bel omuz ve sırt ağrılarının birçoğu yanlış yatış pozisyonu ile uyudukları için oluşuyor.Omuzlarınıza baskı uygulamayacak ve zorlamayacak bir pozisyonda uyumalısınız biz cenin pozisyonunu öneriyoruz fakat sizin için en iyi pozisyonu bir uzman söyleyebilir.
 • Gündelik işler nedeni ile omuz ağrısı oluşmuş olabilir bunun için kişi istirahat etmelidir ve omuzlarını dinledirmelidir sıcak bir duş alarak rahatlayabilirsiniz.
 • Biberiye yağı omuz ağrılarına ne iyi gelir sorusunun güzel bir bitkisel cevabıdır.Sıcak bir banyo yaparken yıkandığınız suya birkaç damla biberiye damlatabilirsiniz ve biberiye yağı ile omuzlarınızın ağrıyan yerlerine masaj yaptırabilirsiniz.
 • Özellikle yaptığınız meslek(klarnetçi gibi omuzların çok çalışmasını gerektiren meslekler) omuzlarınıza çok yüklenmenize neden oluyor olabilir bunun için dikkatli olmalısınız.
 • Birçok uzman ve klinik blogunda omuzları güçlendirecek egzersiz var bunları düzenli olarak yaparsanız omuz ağrılarınız geçer ve omuzlarınız güçlenir.
 • Omuz ağrılarına neden olan sebeplerin yarısından çoğu bir uzmana görünmeyi gerektiren sebeplerdir bunun için bir uzmana başvurmanızı öneriyoruz.
 • Kas gevşetici kremlerle omuz ağrılarını dindirebilirsiniz.
 • Omuzlarınızın ağrıdığı bölgeye sıcak kompresler yapabilirsiniz.

Ne Zaman Doktora Başvurulmalıdır

İkin günden fazla süren ağrılarda,ağrıdan duramıyorsanız,omzunuza darbe aldıysanız,omuz kırıklarından şüpheleniyorsanız,ağrıya ek olarak uyuşma ve hissizleşme mevcut ise,omuz ağrısı ile beraber hareketlerde kısıtlanma gibi durumlardan bir tanesi mevcut ise bir doktora başvurmanız gerekiyor.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*