Son Haberler
Anasayfa / İlaçlar / Pharmaton Nedir

Pharmaton Nedir

Pharmaton nedir ve ne için kullanılır? Pharmaton nedir sorusunun kısaca cevabı Pharmaton bir vitamin hapıdır yani bir tür gıda takviyesidir. Pharmaton Ginseng G115  içeren 30 kapsül ve 60 kapsül olarak satılan bir multivitamin ve mineral kaynağıdır. Pharmaton içerisinde A, C , E, B1, B2, B3, B6, B9, B12, D vitamini ve Biotin gibi vitaminler içermektedir. Mineral olarak kalsiyum, demir, manganez, çinko, bakır ve selenyum içermektedir. Peki ya Pharmaton ne için kullanılır yani Pharmaton ne işe yarar?

Pharmaton Ne İçin Kullanılır

Pharmaton günlük olarak vitamin ve mineral alımının tamamını içermektedir bu nedenle kişinin bir gün içerisinde ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri tam olarak alamayan kişiler için bir gıda takviyesidir. Pharmaton kişiye zindelik vermesinin yanında kişiye enerji verir ve kişinin konsantrasyonunu arttırmayı sağlar. Dengesiz beslenme gibi nedeniyle ortaya çıkan vitamin sorunlarında destekleyici etkiye sahiptir. Pharmaton spor yapan kişilerde, genç bireylerde ve yaşı ilerlemiş kişilerde fiziksel performansı arttırır.

Pharmaton Yan Etkileri

Pharmaton kapsül kullanan kişilerde çok nadir olarak baş dönmesi, baş ağrısı, midenin bulanması, kusma, midede ortaya çıkan ağrı, derinin dökülmesi, ve benzeri yan etkiler görülebilmektedir. Bu gibi belirtilerin ortaya çıkmasında kullanmayı bırakıp bir doktora başvurmak gerekiyor.

Dikkat: Kan sulandıran ilaç kullanan kişilerin kesinlikle kullanmadan önce doktoruna danışması gerekmektedir.

Pharmaton Kilo Aldırır mı?

Özellikle kadınlar olmak üzere birçok kişi pharmatonu kullanmadan önce kilo aldırır mı sorusunu sormaktadırlar. Pharmatonun yan etkisi olarak kilo aldırması diye bir durumu gözlenmemiştir. Ayrıca iştah açma etkisi gibi durumun olup olmadığı da bilinmemektedir. Daha fazla bilgi içi pharmaton kilo aldırır mı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*