Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Selülite Ne İyi Gelir

Selülite Ne İyi Gelir

Selülit

selulit-dosyasi-burcu-vurkac-2Selülite ne iyi gelir selülit nasıl geçer selülite iyi gelen yiyeceklerden önce selülit nedir selülit neden olur bunların cevaplarını verelim.Selülit kadınların çok rahatsız oldukları bir sorundur.Selülit kişinin derisinde portakal görünümü ve küçük delikler yani çukurlar şeklinde görünmesidir bu görüntü derinin altındaki yağın bağ dokusunu ters tarafa doğru baskı uygulaması sonucu oluşan şekil bozukluğudur.Selülit çoğu zaman kilolu kişilerde olur düşüncesi tamamen yanlıştır.

Selülit kalıtsal faktörler nedeni ile,atardamarlardaki kan basıncı sorunlar ve bununla beraber varis sorunları,hormonal sorunlar,hareketsiz bir yaşam tarzını benimsemek,beslenmede yapılan yanlışlar,hazır gıdaları ve fast food tarzı yiyecekleri aşırı tüketmek,kahve ve alkol gibi alışkanlıklar,kan dolaşım bozuklukları,hatalı olan diyetler,östrojon hormonlarıda selülit oluşumunda etken rol oynar,karbonhidrat ve yağ ağırlıklı beslenmek,aşırı yüksek topuklu giymek,sigara kullanmak gibi birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabiliyor.

Selülite ne iyi gelir sorusundan önce kimler risk altında yani kimlerde görülür bu sorunun da cevabını verelim.Selülit en çok genetik yatkınlık olan kişilerde görülür 25 yaşındaki bir kişide bile görülebilir.Selülit kadınlarda görülür erkeklerde çok kilolu olsa bile selülitin erkekte görülmesi söz konusu değildir.Zayıf kişilerde de selülit olur fakat fazla kilolu olmadığı için fazla belli olmaz.Bu nedenle selüliti tek nedeni kilo demek çok yanlış olur.Doğum nedeni ile hormonal değişimler olur selülit bu nedenle ortaya çıkar gebelik nedeni ile değildir.Selülit çok hareketsiz,düzensiz ve kötü beslenen ve de genetik yatkınlığı olan kişilerde görülme sıklığı artar.Selülit her yaşta olabilir ve Östrojen hormonu en büyük etkenlerden bir tanesidir.Düzensiz kilo alıp vermek ve bunun fazla olması kişinin derisinde çok kötü sonuçları oluyor bu da selüliti tetikleyebilir.

Selülite Ne İyi Gelir

 • Selülit nedenleri arasında en önemlilerinden bir tanesi harketsizliktir öncelikle bunu ortadan kaldırarak işe başlamalısınız.Günlük egzersizler yapmalısınız yürümelisiniz çok oturmamalısınız,işlerin kolay yolunu bulmaya çalışmamalısınız,Spor yaparken de düzenli ve sürekli olmasına özen göstermelisiniz.
 • Selülite düzensiz ve kötü beslenmekte neden olur demiştik bu nedenle düzenli ve iyi beslenmeye dikkat etmelisiniz.Hazır gıdalar ve fast food tan uzak durmalısınız.Su tüketiminiz günlük 2.5-3 litre arasında olmalıdır.
 • Uzmanların önerdikleri selülit kremleri cildin düz bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.Bunun için bir uzmana başvurarak kendiniz için bir krem yazdırabilirsiniz.
 • Bir fırça ile selülit bölgelerine dairesel hareketler şeklinde masajlar yapmalısınız.Bu yöntemi günde 10 dk ve düzenli olarak her gün yapabilirsiniz.Ayrıca biraz buz alarak ta masaj yapabilirsiniz bu ödemden kurtarır.
 • Yüksek topuklu ayakkabıların kullanımını azaltın bu selüliti tetikleyen şeyler arasındadır.Topuklu giyen kadınlarda kalçanın dörtte bir oranında daha büyük gözüktüğü söyleniyor buna bakarak topuklu ayakkabıların selülite neden olabileceğini söyleyebiliriz.
 • Yapılan bir deneyde bir deneğe haftada iki kez 20 şer dakikalık yosun banyosu yaptırıldı ve selülitlerin azaldığı görüldü fakat biraz zaman geçtikten sonra eski haline geri döndü.
 •  Brokoli tüketmek selülite ne iyi gelir sorusunun güzel bir cevabıdır.Brokoli içerdiği lipoik asit sayesinde selülit oluşumuna neden olan kollajen liflerinin yumuşamasını önler.
 • Muz tüketmek kan akışını hızlandırır ve bu özelliği ile selülite iyi gelir.
 • Salatalık tüketmek toksinleri dışarıya atmak için çok etkili bir yöntemdir.Salatalık tüketmek selülite iyi gelir.
 • Domates içeriği sayesinde cildin sıkı formda olmasını sağlayarak selülitlerin önüne geçer.
 • Sürekli kilo alıp vermek selülite neden olan şeylerin başında geliyor.Bu nedenle kışın kilo alıyım yazın zayıfların gibi düşünceleri kafanızdan atın kışın evinizde egzersizinizi yapabilirsiniz düzenli beslenebilirsiniz.
 • Çok sıcak su ile yıkanmaktan vazgeçin bunun yerine orta sıcaklıktaki suda yıkanın ve arada cildinize soğuk su ve masajla şoklamalar yapın bu derinin kendini toplamasını sağlar.
 • Yeşil çay tüketmekte selülit açısından faydalıdır.

Aslında selülite ne iyi gelir sorusunun en iyi cevabını bir uzmana muayene olduktan sonra doktorun verdiği cevaptır.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*