Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Sivilceye Ne İyi Gelir

Sivilceye Ne İyi Gelir

Sivilce

Sivilceye ne iyi gelir konusundan önce sivilce nedir sorusundan bahsedelim.Sivilce tıp dilinde akne vulgaris olarak tanımlanır.Sivilce oluşumu şu şekilde olur deriye açılan yağ kanalları çeşitli nedenler ile tıkanır ve bu bölgede bir iltihaplanma olur.Bölgede bir şişlik ve içi beyaz bir şey ile dolu bir yara ortaya çıkar bu beyaz şey aslında yağdır.Sivilce bu şekilde tanımlanır.Sivilce ergenlik çağındaki hatta ergenlik sürecini atlatmış yetişkin insanlarda bile çıkabiliyor.Sivilceler hormonal değişikler sonucu yağ oluşumun artması sonucu gözeneklerde birikerek iltihap oluşumu ile ortaya çıkar.Genellikle ergenlik çağlarında rastlanır.

1-)Buz

Sivilcelere neden olan bakterilerin işlevlerini yitirmesinde çok önemlidir.Buz sivilce oluşumunda önemli olan iltihaba neden olan bakterilerin yaşayacağı ortamı ortadan kaldırarak sivilceye ne iyi gelir sorusunun cevabı olur.Bunun sonucunda gözeneklerde toplanan yağ molekülleri derinin dışına atılır.

jpeg

2-)Limon

Limon iltihaba iyi gelir ve bunun yanında sivilcelerin kurutulmasında çok etkilidir.Limon suyunu pamuk gibi bir şeye dökün ve sivilceli bölgelerinize sürün.Biraz durduktan sonra ılık su ile yıkayın.Ayrıca limon ağartıcı özelliği ile cilde de iyi gelir.Limon sivilceye ne iyi gelir soruna çok iyi bir cevaptır.

limon

3-)Cildin yağlı olması sivilcenin çıkmasına uygun bir ortam hazırlar.Bu nedenle yüzünüzü sıkça yıkamanız gerekir.Sürekli yıkanan bölgelerde yağ ve kir birikmez bu sayede gözeneklerin tıkanması söz konusu olmaz.Bu nedenle cildi temiz tutmak çok önemlidir.

yüz-yıkamak

4-)Yağlı yiyecekler kaçınmak dolaylı olarak sivilcelere iyi gelir.Cipsler ve benzeri yiyeceklerden bahsediyoruz aynı zamanda yemeklerde çok yağ kullanmaktan da kaçınmak gerekiyor.

cipsler

5-)Elma Sirkesi

Antibakteriyel özelliğe sahip olan elma sirkesi cilt problemlerine çok iyi gelir.Bir pamuk yardımı ile sivilceli bölgeye uygulayınız ve biraz bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.Elma sirkesi sivilceye ne iyi gelir sorusuna uzmanların verdiği kaliteli bir cevaptır.

sirke diş ağrısına iyi gelir

6-)Sarımsak

Sarımsak antioksidan özelliği ile sivilcelerin oluşum nedeni olan iltihapları engeller ve bu sayede sivilceye iyi gelir.Sarımsağı kesin ve sivilceli bölgeler sürün sonrasında ılık su ile yıkayınız.

sarımsak

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*