Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir

Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir

Genellikle kış aylarına girmemizle beraber adını hatırladığımız soğuk algınlığı burun akıntısı,halsizlik,ateş ve baş ağrısı ve tabi ki olmazsa olmaz hapşırık gibi belirtiler gösterir.Evde uygulanacak bir kaç etkili yöntemle 3-4 gün içerisinde atlatılabilir.Peki ya bu soğuk algınlığına ne iyi gelir işte cevapları;

grip

Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir

1-)Sarımsak

sarımsak-sinüzite-iyi-gelir

Antibiyotik özelliği ile ön plana çıkan sarımsak soğuk algınlığına iyi gelir.Sarımsak tüketmek enfeksiyonlara iyi gelir.

2-)Elleri Yıkamak

el-yıkamak

Soğuk algınlığınız olduğunda ellerinizi sürekli yıkamalısınız ve titiz davranmalısınız.Çünkü soğuk algınlığı olanların hapşırdığında mikroplar çevrenizdeki şeylere bulaşır ve orada canlı kalır ve bu da bulaşmaya neden olur.

3-)Limonlu Sıcak Tavuk Çorbası

tavuk-çorbası

Tavuk çorbası soğuk algınlığına ne iyi gelir sorusuna iyi bir cevaptır özellikle limon sıkılmış tavuk çorbası daha da etkilidir.

4-)Nane Limon

nane-limon

Nane limon soğuk algınlığı ne iyi gelir sorusuna verilen en bilindik cevaptır fakat en etkilisidir.Nane limon hem soğuk algınlığının hafifletir hem de burun tıkanıklığına iyi gelir.

5-)Dinlenin ve soğuktan uzak durun soğuk algınlığı süresince.

6-)Tuzlu su burun tıkanıklığına en iyi gelen şeylerden biridir.

7-)Su tüketiminizi arttırın bu soğuk algınlığında kayıp ettiğiniz sıvı tüketimini karşılar.

8-)C vitamini içeren portakal ve mandalina bildiğiniz gibi kış meyveleridir ve kış hastalıklarına iyi gelmesiyle bilinir.Bu nedenle c vitamini açısından zengin portakal ve mandalina yemelisiniz.Greyfurt ta çok iyi gelir.

9-)Kekik Soğuk Algınlığını yatıştıran yiyeceklerdendir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*