Son Haberler
Anasayfa / Soru Sorun

Soru Sorun

Soru Sorun Cevaplayalım

Bu sayfada siz değerli okuyucularımızın aklına takılan soruları yanıtlamak isteriz.Ülkemizde birçok insan bir sağlık sorunu ile karşı karşıya ve biz de sitemizde ne iyi gelir,hangi bölüm ve belirtileri gibi birçok sağlık konusu hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.Bu sayfada ne iyi gelir,belirtileri,neden olur,hangi bölüm bakar gibi sitemizde bulunan konular ile ilgili ve ya ilgisiz soruları sorabilirsiniz.Soruları sormak için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

4 yorum

  1. İlk soruyu ben sorayım 😀 Ben şeker hastalığı için hangi bölüme gidilir bunu öğrenmek istiyorum.Çünkü farklı bölümler söyleniyor.Mesela bazıları dahiliye bazıları ise endokrinoloji bölümüne gidin diyor.

    • Şeker hastalığı Endokrinoloji bölümünün ilgilendiği bir rahatsızlıktır.Endokrinoloji bölümü dahiliye bölümünün yan dalıdır ve bu nedenle bu bölümün bulunmadığı hastanelerde dahiliye bölümüne gidilmesi gerekiyor.

  2. Hocam ne kadar yesem de bir türlü kilo alamıyorum. Arkadaşlarım yemek yerken gözlerine inanamıyorlar. Bunun için ne yapmalıyım. Birisi daha önce vitamin ampullerini onermisti ama bilmediğim için pek yanaşmadım. Bu arada boyum 1.86 kilo 58

    • Kilo alamamanızın birçok nedeni olabilir. Bu nedenle iştahsızlık, metabolizmanın hızlı çalışması, fazla fiziksel aktivite, kullanılan bazı ilaçlar, sindirim sistemindeki problemler, bağırsak parazitleri, Hipertiroid gibi birçok neden ile ortaya çıkabilir bu nedenle kilo alamayan kişin bir doktora başvurmalıdır. Çünkü zayıflığın önüne geçmek için zayıflığın nedeni ortadan kaldırılmalıdır bu nedeni bulup tedavi edecek kişi doktordur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*