Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Spor Sonrası Kas Ağrısına Ne İyi Gelir

Spor Sonrası Kas Ağrısına Ne İyi Gelir

Spor Sonrası Kas Ağrısı

spor-sonrasında-kas-agrisina-ne-iyi-gelirBirçok insan spordan sonra kas ağrısı sorunu ile karşılaşır ve spor sonrası kas ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını merak eder.Spor sonrası kas ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabından önce kas ağrısı neden olur?Hiç bir egzersiz hareket yapmadan oluşan kas ağrıları varsa bu nörolojik bir problem vardır.Spor sonrasında kas ağrısı kişin kaslarını gerektiğinden fazla kullanması durumunda ortaya çıkar.Mesela hiç spor yapmayan bir kişinin spora başlayarak kaslarını normal ritminden daha fazla çalıştırması ve ya spor yapmış ara vermiş ve hamlamış kişide tekrar kasları fazla çalıştırması gibi şeyler sonrasında kas ağrıları olur.Kas ağrısı ağır antrenmanlardan sonra kaslarda meydana gelen küçük ve ya büyük yırtıklar,gerilme,oksijensiz kalma sonucunda laktik asit birikmesi nedeni ile ortaya çıkar.Peki ya bu rahatsız edici spor sonrası kas ağrılarına ne iyi gelir?

Spor Sonrası Kas Ağrısına Ne İyi Gelir

Önlemek

Spor sonrası kas ağrılarına ne iyi gelir sorusunun en iyi cevabı aslında kas ağrılarının olmasını engellemektir.Bunun için ham kalmamaya dikkat etmemeliyiz.Yani uzun süre spora ara vermekten kaçınmak gerekiyor eğer spora ara vermek gerekiyorsa ve geri başlanacaksa hafif hafif başlamak gerekiyor.Spor sonrasında kas ağrılarının olmasının nedenlerinden bir tanesi olan ısınmadan başlamak gibi bir yanlışı ortadan kaldırmak gerekiyor.Isınmadan ağır spora başlamak kasların oksijensiz kalmasına neden olur.Spor yaparken doğru bir nefes alıp verme tarzı gerekiyor.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı kas ağrılarına ne iyi gelir denince uzmanların önerdiği şeylerden bir tanesidir.Biberiye yağı kas ağrılarının olduğu bölgeye sürülür ve yavaş yavaş masaj yapılarak uygulanır.

Papatya Yağı

Papatya yağı ve nane yağı kas ağrılarının olduğu bölgelere sürüldüğünde biberiye yağı gibi uygulanarak kas ağrıların önlemeden yardımcı olur.

Acı Biber

Acı biber ısıtıcı özelliği sayesinde kas ağrılarının geçmesinde çok etkilidir.Kas ağrılarınızın olduğu zaman direk tüketerek ve ya bir yağ ile karıştırarak ağrılı bölgelere uygulayabilirsiniz.

Masaj

Masajın ağrıları geçirici özelliği bilinmektedir.Kas ağrılarının olduğu bölgeye masaj yaparak o bölgede kan akışını arttırarak kas ağrıların geçirebilirsiniz.

Sıcak ve Soğuk Uygulama

Kas ağrılarının olduğu bölgeye uygulanan bölgesel sıcak ve soğuk kompresler o bölgede kan akışını hızlandırır ve kas ağrılarına iyi gelir.Ayrıca yapılan sıcak bir banyo kas gerilmelerini azaltır ve kas ağrılarına iyi gelir.

Kas ağrılarına ne iyi gelir hakkında daha detaylı bilgi için daha önceden yazdığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*