Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / Suna Dumankaya / Suna Dumankaya Maya Maskesi

Suna Dumankaya Maya Maskesi

suna-dumankaya-maya-maskesiSuna Dumankaya cilt için verdiği öneriler ile ülkemizde tanınmış güzellik uzmanlarından bir tanesidir. Suna Dumankaya verdiği maskelerine bir tane daha ekledi ve maya ile yapılan bu maske cilt liftingi yapmaktadır. Suna Dumankaya maya maskesinin en önemli özelliğinin cilt liftingi yani cildin gerilmesinde çok etkili olduğunu vurgulamaktır bildiğiniz gibi cilt gerdirme çok masraflı bir iştir fakat Suna Dumankaya maya maskesi ile bu hem kolay hemde masrafsızdır. Bunun haricinde bu maske güneş, cilt lekeleri, ciltteki sarkmalar, cildin yağlı olması gibi birçok sorunu ortadan kaldırmaktadır. Bu maskenin yapılması ve uygulanması çok kolaydır ayrıca bu maske doğal bir maskedir. Maya maskesi cildin gerilmesi, cildi pürüzsüz bir hale getirmede oldukça başarılıdır bunların haricinde maya içerisindeki protein sayesinde cildi besler. Peki ya bu maskeyi nasıl yapılır?

Maya Maskesi Yapımı

Mazlemeler

  • 1 yemek kaşığı yaş maya
  • 1 yemek kaşığı süt

Suna Dumankaya maya maskesi yapımı için öncelikle bir cam kase içerisine öncelikle yaş maya eklenir sonrasında ise süt eklenir. Bu malzemeler bir kaşık ile güzelce karıştırılır ve krem kıvamına getirilir. Uygulaması ise yüz, dekolte ve göz atı gibi bölgelere aşağıdan yukarıya doğru sürme şeklinde uygulanmalıdır. Suna Dumankaya maya maskesi uygulandıktan sonra kitap okumak veya televizyon izleme gibi vakit geçirilebileceğini önermektedir eğer yatarsanız daha iyi olacağını söylemektedir. Bu maske 20 dakika kadar beklemelidir. 20 dakikanın sonunda ise tekrar sürülmelidir. En son önce ılık su ile yıkandıktan sonra soğuk su ile yıkanmalıdır.

Saç İçin Maya Uygulaması

Suna Dumankaya bir bardak suyun içerisine bir çay kaşığı kadar yaş maya atıp karıştırıldıktan sonra içildiğinde saçın güçlenmesini sağlar çünkü içerisinde doğal bir D vitamini vardır.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*