Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Topuk Dikenine Ne İyi Gelir

Topuk Dikenine Ne İyi Gelir

Ayakta çok kalmak,fazla kilo gibi nedenler sonucu topukta doku iltihabı ve sertleşmeler olur.Topuk dikeni diye tabir edilen topuğun alt kısmında bulunan ince sivri bir kemik parçası nedeniyle sorunlar oluşur.Topuk dikenine ne iyi gelir işte cevapları;

topuk-dikeni

Topuk Dikenine Ne İyi Gelir

1-)Topuk dikenine iyi gelen İbrahim Saraçoğlu kürü şöyle;

Bu kür üç aşamadan oluşan ve 3 gün boyunca uygulanması gereken bir kürdür.Bu kür topuk dikenine ne iyi gelir sorusunun çok güzel cevapların dandır.

Normal acı olan pul biberden 3 yemek kaşığı alın ve iyice ezin sonrasında bir bez ile ayağınıza sarın gece yatmadan yapın bu işlemi.Sabah bezi çıkartabilirsiniz ve bu uygulamayı 3 gün düzenli olarak yapın.

Siyah kuru üzümden 3 yemek kaşığı kadar alın ve sonrasında iyici ezin ve bir bez ile ayağınıza bağlayın sabah olunca çıkartın ve düzenli olarak 3 gün uygulayın.

Ve son olarak bu ikisini birlikte yani pul biber ve siyah kuru üzümü ezin ve ayağınıza bir bez ile sarın.Sabah olunca ayağınızdan çıkartın ve bunu 3 gün boyunca uygulayın.

2-)Kekikli suda topuk dikenine ne iyi gelir sorusunun cevaplarından biridir.Bir ayak leğenine sıcak su içerisine bir çay bardağı kadar kekik atın ve ılımaya başlayınca ayağınızı sokun ve 45 dk bekletin bu ağrılarınızdan kurtaracaktır.

3-)Vicks bal ve su karışımı da topuk dikenine ne iyi gelir sorusunun cevapların dandır.3 tatlı kaşığı vicks ,1 tatlı kaşığı bal ve1 litre sudan bir karışım elde edin.Bu karışımı uygulamadan önce ayağınızı sıcak suda yarım saat kadar bekletiniz sonrasında bu karışımı iyice ayağınıza sürün ve bir poşet ile bağlayınız ve uyuyun sonrasında sabah ayağınızı yıkamak yerine silin ve çorabınızı giyin.Bu işlemi haftada 3 kez uygulayın.

4-)Papatya yağı, Kantaron yağı ve çörek otunu karıştırın ve ayaklarınıza masaj yaparak düzenli olarak uygulayınız.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*