Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Yağlı Cilde Ne İyi Gelir

Yağlı Cilde Ne İyi Gelir

Yağlı Cilt

yagli-ciltlere-ne-iyi-gelirYağlı cilde ne iyi gelir sorusunun cevabını vermeden önce yağlı cilt nedir yağlı cilt neden olur sorularının cevabını vermemiz gerekiyor.Cildin altındaki yağ bezleri yağ üretir ve terleme,lipitler ve yüzeydeki hücreler nedeni ile cildin üst tabakasında yağlanmaların oluşması ile yağlı cilt gerçekleşiyor.Yağlı cilt kişiyi görüntü bakımından ve de akne ve sivilcelerin oluşmasına ortam sağlar bu nedenle yağlı cilde sahip olan kişi sivilceden korunmak için sivilceye ne iyi gelir sorusunun cevabını arar.Ergenlik dönemine kadar bütün herkes de cilt aynı tiptir fakat ergenlikle beraber insanların cilt tipleri değişir kimisi yağlı bir cilde kimisi kuru bir cilde kimisi karma kimisi normal bir cilde sahip olur.Yağlı cildin ortadan kaldıramayacağınız en önemli nedenlerden bir tanesi genetik olan nedendir.Kişi genetiği nedeni ile yağlı bir  cilde sahiptir.Ayrıca yağlı cilt temizliğin ihmal edilmesi,yanlış kozmetik kullanımı,bazı hormonal değişimler,mevsim geçişleri,yanlış beslenme,stres,hormonal sorunlar,metabolizmik rahatsızlıklar,uykusuzluk,size göre uygun olmayan şampuanlar ve ya sabunları kullanmak, gibi nedenleri vardır.Yağlı cilt özellikle hormonel geçişlerde ortaya çıkabilir örnek olarak ergenlik,gebelik gibi dönemlerdir.Yağlı cilt özellikle sivilcelerin oluşmasına ortam sağlar bu nedenle cildin yağlanmasının önüne geçmek sivilcenin de önüne geçmeyi sağlar.Peki ya bu yağlı cilt nasıl geçer yani yağlı cilde ne iyi gelir işte cevaplar;

Yağlı Cilde Ne İyi Gelir

  • Yağlı cildin önemli nedenlerinden bir tanesi olan temizliği ihmal etmemek gerekiyor.Bu nedenle özellikle sivilce oluşabilecek olan yüz,alın ve burun çevresi düzenli olarak yıkanmalıdır.
  • Kullandığınız şampuanın ve ya sabunun cildinize göre olmaması nedeni ile de yağlı cilt sorunun yaşıyor olabilirsiniz.Bunun için cildinizin yağlanmasına neden olmayan şampuanları bularak kullanmalısınız.
  • A vitamini içerikli kremler yağlanmaya iyi gelir bunları düzenli olarak kullanabilirsiniz fakat cildinize uygun bir krem seçmeniz gerekiyor aksi halde yanlış kozmetik kullanımı da yağlı cilde neden olan şeyler arasındadır.
  • Yağlı ciltleri nemsiz bırakmamak gerekiyor bu nedenle yağlanmaya neden olmayan nemlendirici kremler kullanabilirsiniz ayrıca su tüketiminiz günlük en az 2.5-3 litre arasında olmalıdır.Ayrıca cildin kurumasına neden olan şeyleri çok yapmayın.
  • Yağlı yiyecekleri tüketmek derinin altındaki yağ bezlerinin yağ üretiminin artmasına neden olur bu nedenle fazla yağlı yemekten kaçının ve ayrıca cips gibi abur cuburdan kaçının.
  • Uykusuz kalmayın çünkü bir gece uykusuz kaldığınızda neredeyse bir hafta yıkanmamış gibi yağlanırsınız bu nedenle uykusuz kalmayın.
  • Birçok rahatsızlığın nedenleri arasında olan stres cildin yağlanmasına neden olan şeylerden bir tanesidir bu nedenle stresten uzaklaşın.

Yağlı Ciltlere Ne İyi Gelir Karışımlar

  • Yağlı cilde ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan bir tanesi elma sirkesidir. Elma sirkesi yapısı sayesinde birçok cilt sorununa iyi gelir özellikle yağlı ciltler için ve sivilce için mucizedir.Elma sirkesi ile doğal maden suyunu eşit olarak karıştırın ve cildinize sürün.
  • Salatalığın adını cilt ile ilgili konularda sıkça duymamızın nedeni birçok cilt sorununa iyi gelmesi nedeninden dolayıdır.Salatalık maskesi yağlı ciltlere ne iyi gelir sorusuna güzel bir cevaptır.Bir dilim salatalığı ezerek bir kaşık limon ile karıştırdıktan sonra cilde uygulanır ve 10 dakika durduktan sonra yıkanarak çıkartılır.
  • Bir tatlı kaşığı bal,krema,domatesin suyu ve 3 tatlı kaşığı yoğurt(süzme olursa daha etkili olur) bunları bir kapta iyice ezin ve yoğurun.Sonrasında bu karışımı vücudunuza sürün 10-15 dakika bekledikten sonra bir kez daha sürün bu kez yarım saat kaldıktan sonra ılık su ile yıkayın bu yağlı cildinize iyi gelecektir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*