Son Haberler
Anasayfa / Genel / Yeni Yılda Noterli Tercüme Fiyatları da Zamlandı

Yeni Yılda Noterli Tercüme Fiyatları da Zamlandı

Tercüme çeviri hizmetleri günümüzde noter destekli olarak yeminli tercüme bürosu kapsamında çalışan yeminli tercümanlar tarafından yerine getirilmektedir. Bu hizmetlerin başarılı ve verimli bir şekilde yapılabilmesi için kurallar gereği yeminli tercümanlar tarafından noter tasdikli olarak yapılması önemlidir. Tercüme işlerinin onay ve kabul görmesi ancak bu şekilde mümkündür. Aksi takdirde yeminli tercüme büroları dışında yapılan ve noter onaylı olmayan hiçbir tercüme hizmetleri kabul görmeyecektir. Her türlü resmi belgelerin, patentli ürünlerin patentli tercüme işleri gibi pek çok çeviri hizmeti ancak yeminli tercüme bürolarınca yeminli tercümanlar tarafından noter onaylı işlemler kabul görecektir.

Noterli işlemler kapsamında yeminli tercümanlar tarafından yapılan tercüme işleri olarak noter onaylı tercüme fiyatı yeni yılda yapılan zamlı fiyatlarla birlikte artmıştır. Fiyatlar 85 TL ile 120 TL arasında değişen fiyatlar arasında gerçekleşmektedir. Fiyatlar yazı yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir. Yazının uzunluğuna ve kelime sayısına göre ücretler de değişiklik olabilmektedir. Örneğin bir sayfada 1000-1500 arası karakter bulunuyorsa bu yazının noter tasdikli fiyatı 150 TL kadar olabilmektedir. Noter onay ücretlerinde hesaba katılan diğer bir kısımda sayfa sayısıdır. Kağıt sayısı arttıkça ücrette artar. Önlü arkalı olarak yazılım yapılırsa noter onay fiyatı daha uygun olabilir. Bu şekilde noter onay fiyatları yazı durumuna göre farklılık göstermektedir. Bu açıdan onay yaptıracağınız belgeye göre fiyatlar da değişiklik olabilir.

Noter Yeminli Evrak Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Noter onaylı tercüme işlerinin yeminli tercüme bürolarınca yeminli tercümanlar tarafından yapıldıktan sonra, çevirilerin noter tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtmiştik. Bazı kurumlar sadece yeminli tercüme büroları tarafından onaylanan yeminli tercümeleri kabul ederken bazıları da noter tasdikli olarak tercümeleri kabul etmektedir. Bu amaçla belgeleriniz yeminli tercümanlar tarafından onaylansa da noter onayı da aynı zamanda gerekebilir. Bunun için noter onaylı tercüme yaptırmanız gerekebilir.

Noter onaylı tercüme yaptırmak için ayrıca bu iş için de özel olarak bütçe ayırmanız gerekecektir. Noter yeminli evrak fiyatı nasıl belirlenir diye soracak olursanız buna şu şekilde cevap verebilirsiniz. Noter yeminli evrak fiyatı belirlenirken kaç sayfa yazı yazılacağı ve sayfada kaç karakter kullanılacağı önemlidir. Noter onay ücretleri de böylece kullanılan sayfa sayısına ve karakterlere göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak sabit belli fiyatlar ücret olarak düşünülse de yazının durumuna göre ve uzunluğuna göre bu ücretler de farlı fiyat uygulaması uygulanmaktadır.

Noter Fiyatları Değişkenlik Gösterebilir

Standart olarak onay fiyatları genel olarak hemen her yerde aynı fiyatlar dahilinde olsa da noter onaylı olarak tercüme fiyatı değişik ücretlerde olabilir. Bu amaçla noter fiyatları her kurumda değişkenlik gösterebilir. Bu açıdan noter fiyatlarını iyi araştırarak daha uygun fiyata noter onaylı tercüme yapan noterlerden bu konuda destek alabilirsiniz. Bu konuda noter onaylı tercüme işlerinde daha az ücrete onayınızın yapılması için az kağıda tercümenizin yapılmasını sağlayarak ve bu konuda noteri ikna ederek daha uygun fiyata noter destekli tercümenizi yaptırabilirsiniz.

Noter tasdikli çeviri yaptırırken bu konuda müşterisine en makul fiyat desteği uygulayan noterlerden destek almak önemlidir. Bu konuda biraz araştırma yaparak daha uygun fiyata noter tasdikli tercümenizi yaptırabilirsiniz. Bu işlerde daha çok para kazanmak için mecbur olan bu işlemi yüksek fiyata yaptırmak isteyen pek çok kurum çıkacaktır. Bu konuda en uygun ve kaliteli hizmet desteğini sağlamak için bu alanda bu işi müşteri memnuniyeti çerçevesinde yapan kurumlar tarafından yapılması için iyi bir araştırma yapmayı ihmal etmeyin.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*