Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Yorgunluğa Ne İyi Gelir

Yorgunluğa Ne İyi Gelir

Yorgunluk Nedir?

yorgunluğa ne iyi gelir

yorgunluğa ne iyi gelir

Yorgunluğa ne iyi gelir sorusunun cevabının daha kalıcı olması için yorgunluk nedir neden olur sorusunun cevabını vermek daha kalıcı olacaktır.Yorgunluk kişinin bir şeyi yapma isteğinin o işi yapabilecek enerjisi olmadığı için olmamasıdır.Yorgunluk görülme sıklığı açısından kadınlarda erkeklere oranla daha çok oluyor.Yorgunluk hepimizin başına gelmişti ve çeşitli yiyecekler ve benzeri şeyler ile bu halsizliği yenmişizdir.Yorgunluk çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar bu nedenlerin neler olduğunu öğrenip yorgunluğa ne iyi gelir sorusunun cevabını bulursunuz.Yorgunluk uyku problemleri,yetersiz beslenme,demir eksikliği,su tüketiminin az olması,şeker hastalığı,kadınlarda menapoz,alkol tüketiminin fazla olması,hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmiş olması,enfeksiyonlar,sistemik hastalıklar,kanser gibi birçok nedenden dolayı ortaya çıkıyor olabilir.Sürekli yorgun hissediyor iseniz bu kronik yorgunluk olarak tanımlanır.Peki ya bu yorgunluktan nasıl kurtuluruz yani yorgunluğa ne iyi gelir işte cevapları;

Yorgunluğa Ne İyi Gelir

Yukarıdaki yazıda bahsettiğimiz gibi yorgunluğun sebebinin ne olduğunu bulmak yorgunluğa ne iyi gelir sorusunun cevabını da beraberinde getirir.

 • Su tüketiminizi arttırın günlük su tüketiminiz en az 2.5 litre olsun.
 • Düzenli beslenmeye dikkat edin öğünleriniz düzene sokun sabah kahvaltınızı çok sağlam yapın bu yorgunluğa ne iyi gelir sorusuna güzel bir cevaptır.Ayrıca demir eksikliğine bağlı yorgunluk içinde demir açısından zengin gıdaları tüketmeye gayret edin.
 • Protein kasların ihtiyaç duyduğu temel gücü sağlar.Bu yüzden protein bakımından zengin yiyecekler tüketmek yorgunluğa iyi gelir.
 • Stres nedeni ile oluşan bir yorgunluğa sahipseniz bu stresten çeşitli sosyal aktiviteler ile kurtularak dolaylı olarak yorgunluktan kurtulursunuz.
 • Limon tüketiminin yorgunluğa iyi geldiği hakkında Maryland Üniversitesinin yaptığı bir çalışma var bu nedenle limon yorgunluğa iyi gelir.
 • Alkol tüketiminiz fazla ise bundan kurtularak da yorgunluğunuzdan da kurtulursunuz.
 • Ayrıca uzmanlara göre çikolata tüketmekte yorgunluğa iyi geliyor.
 • Sabah kalkınca 10 dakikalık sabah egzersizleri yapın bu sizi gün boyu zinde tutar.
 • Fast food benzeri şeylerden kaçının bunlar günümüzde bir çok sağlık sorununa neden olmaktadır.

Yorgunluğa İyi Gelen Bitkiler

 • Ginseng stres nedeni ile ortaya çıkan yorgunluğa birebir geliyor.
 • Biberiye kan dolaşımın arttırmak,sinirleri sakinleştirmek gibi bir çok özelliğe sahiptir.Biberiye uykusuzluğa ve yorgunluğa sebebiyet veren sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir.
 • Siya çay olarak adlandırılan ve Camellia sinensis den üretilen bu çay cafein bakımından zengin çaylar arasındadır ve yorgunluğa kısa süreli etki eder.

Halsizliğe ne iyi gelir yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*